preloader

FAQ

Często zadawane pytania

Jaka jest cena zabudowy?

Podając zakres zawsze wychodzimy od zabudowy „standard”, którą mamy w ofercie. Jeśli klient przedstawia swój pomysł wtedy taka realizacja jest wyceniana osobno w zależności od modyfikacji zabudowy oraz dodatkowych akcesoriów, które są montowane. Czy jest górna granica? Od już zależy od was i od budżetu, który sobie założyliście 

Jaki jest czas realizacji?

Czas jest uzależniony od ilości modyfikacji, które mają się znaleźć w zabudowie. Średni czas wykonania zabudowy to 10-14 dni. W przypadku bardziej złożonych projektów, czas jest ustalany indywidualnie.

Ile waży zabudowa?

Waga zabudowy  w głównej mierze uzależniona jest od jej gabarytu. Należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak: 

 • ilości szuflad 
 • ilość prowadnic i ich długość (to głównie one „robią” wagę) 
 • wagę zamontowanego sprzętu. 

Przedział wagowy zaczyna się od 45kg bez górnej granicy. 

Całkowita waga zabudowy w projektach indywidualnych jest podawana po zamontowaniu sprzętu wchodzącego w zlecenie.

Czy montujecie dodatkowy sprzęt?

Tak montujemy. Możemy wymienić między innymi takie pozycje jak: zbiorniki na wodę, panele słoneczne, ogrzewania postojowe, przetwornice, panele przełączników, dodatkowe oświetlenie m.in. zestawu kuchennego, maski, oświetlenie wyprawowe… 

Jednym słowem szeroko rozumiane akcesoria pod RTO / Off Road które chcecie mieć u siebie :) Ponadto jeśli zamówienie jest „niestandardowe” także wyszukujemy rozwiązań i akcesoriów dopasowanych pod potrzeby zamawiającego. 

Montujemy zarówno sprzęt dostarczony przez klienta jak i ten którego zakup został zlecony w ramach naszych usług.

Czy wysyłacie zabudowy do klienta?

Tak, wysyłamy gotowe zabudowy do samodzielnego montażu.

Zabudowa przed wysyłką jest zabezpieczana. Wszelkie elementy ruchome, które w czasie transportu mogłyby ulec uszkodzeniu są demontowane na czas transportu. Zabudowa jest wysyłana za pośrednictwem firmy transportowej. Dajemy możliwość klientowi zlecenia transportu we własnym zakresie. Klient otrzymuje od nas w standardzie zestaw śrub montażowych oraz zapakowane do zabudowy pozostałe elementy / rzeczy wchodzące w jej skład. 

W jaki sposób zarezerwować termin?

Należy się z nami skontaktować w wybranej opcji:

 • telefonicznie (+ 48 669 43 1987)
 • komunikatory (Messanger / WhatsApp)
 • mail  (rafigarageoffroad@op.pl)
 • formularz kontaktowy strony https://rafigarageoffroad.pl/

Po ustaleniu szczegółów dotyczących zabudowy wyprawowej bądź usługi i/lub zakresu prac związanych z montażem dodatkowych akcesoriów podawany jest termin (dzień/miesiąc) w jakim zostanie zrealizowane zamówienie oraz czas trwania realizacji.

 1. Montaż w warsztacie – po ustaleniu daty dostarczenia samochodu i zakresu prac podajemy datę odbioru skończonej realizacji. 
 2. Wersja wysyłkowa – klient po ustaleniu szczegółów jest informowany o terminie w którym powstanie zabudowa. Po zakończonej realizacji podajemy dzień, w którym zostanie wysłana zabudowa. Wysyłamy zabezpieczoną paczkę korzystając z usług firmy transportowej. Koszt wysyłki waha się w przedziale 350zł – 600zł (cena zależy od długości trasy jaka jest do pokonania ze Szczecina do miejsca docelowego). 
 3. Wersja specjalna – jest to opcja w której klient wcześniej zamawia zabudowę, a następnie ustala z nami datę podstawienia samochodu (z reguły na jeden dzień), podczas, którego montujemy zabudowę wyprawową

 

Zabudowa trafia na listę produkcyjną po zaksięgowaniu przelewu.

Jak z płatnościami?

Po ustaleniu zakresu prac pobierany jest zadatek wartości 50% wyceny.

Klient uzyskuje:

 • gwarancję niezmienności ceny na całe zamówienie
 • ustalony zakres usługi
 • rezerwację terminu wykonania zabudowy

Reszta kwoty zostaje rozliczona przed wysyłką zabudowy bądź przy odbiorze realizacji.

Kiedy termin rezerwacji realizacji może ulec zmianie?

 1. Jeśli klient zmienia termin z przyczyn zależnych/niezależnych od siebie zobowiązany jest to poinformowania nas o tym. Ustalamy nowy, dogodny dla obu stron termin z uwzględnieniem zaplanowanych na najbliższy okres realizacji. 
 2. Jeśli zmiana terminu jest po naszej stronie informujemy niezwłocznie o tym klienta, podając powód i najszybszy możliwy termin realizacji.

Co to wersja podstawowa zabudowy?

Zabudowa w zależności od modelu posiadająca 2 lub 3 szuflady. (Dlaczego 2-3 szuflady? To jest zależne od wielkości bagażnika samochodu).

W standardzie jest szuflada z przegrodami oraz druga szuflada kuchenna z wysuwanym blatem. Przed zamówieniem ustalamy, która szuflada znajduje się po stronie kierowcy. Konkretne szczegóły zamówienia są ustalane indywidualnie.

We wszystkich naszych zabudowach szuflady wraz z głównym korpusem są wykonane z lekkiej, ale trwałej sklejki posiadającej właściwości hydrofobowe. Przetłoczenia na płycie w postaci wzoru nadają jej właściwości antypoślizgowych.

W standardzie montujemy także:

 • panel z przyłączami (woltomierz, podwójne gniazdo USB, gniazdo zapalniczki) 
 • otwieracz do zimnych napoi

Klient ma także możliwość wyboru koloru zabudowy (jasnoszary, ciemnoszary, czarny).

Czy szuflady od zabudowy mają jakieś blokady?

W każdej montowanej przez nas szufladzie montujemy blokady, które blokują szufladę zabudowy w trakcie użytkowania przy jej pełnym wysuwie. Dodatkowo nasze zabudowy wyprawowe doposażamy w standardzie w blokadę naszego pomysłu, która jest dedykowana do blatu kuchennego. Istnieje także możliwość montażu w szufladzie prowadnic z wbudowanym systemem blokad. Jest to opcja, którą należy ustalić indywidualnie na etapie projektu.

Czy można zmienić układ szuflad w trakcie prac?

Wszystko zależy od tego na jakim etapie prac jest boks. Pewnych zmian po wykonaniu "szkieletu" nie da rady wprowadzić. Wiąże się to z kosztami, które dotyczą wycięcia nowej bryły i z dodatkowym czasem na wykonanie nowego boksu. Ważne jest także to na jakim etapie są prace tapicerskie. Są także zmiany, które można wprowadzić niezależnie od etapu prac jak np. podział szuflad (przegroda stała, ruchoma).

 

Ile czasu zarezerwować na wizytę w Rafi Garage Off Road?

Średnio wychodzi 1,5 - 2h, aby omówić szczegóły, doprecyzować i ustalić zakres prac oraz umówić termin.

 

Ile czasu zarezerwować przy odbiorze auta?

Wszystko zależy do zamówienia. Jeśli jest to sam boks to krótko. Jeśli dochodzą dodatkowe rzeczy doliczamy tego czasu. Pokazujemy i prezentujemy wszystko przy kliencie. Orientacyjnie wychodzi 2,5h.

Rafi Garage OFF Road posiada następujący Regulamin, który dotyczy zamawianych produktów/usług.